Konser Istanbul Facebook Sayfası Konser Istanbul Twitter Sayfası
 
Sanatçı, mekan veya etkinlik arayın

Ümit Yılmaz

Ümit Yılmaz

Ümit Yılmaz henüz lise öğrencisiyiken yöneticiliğini yaptığı “Telden Dile Müzik Merkezi”nde bağlama dersleri vermeye başladı.

1994 yılında okul arkadaşlarıyla birlikte “Kent Ozanları” adlı bir müzik grubu kurdu ve “Güllerin İçinde” isimli albümlerini yaptılar. Bu albümün yapımcılığını uzun yıllar bağlamasıyla eşlik ettiği yakın dostu Ahmet Kaya üstlendi.

Ahmet Kaya, Levent Yüksel, Erol Parlak, Sabahat Akkiraz, Sevcan Orhan, Servet Kocakaya, Piyanist Tuluyhan Uğurlu, Aşık Mahsuni Şerif… gibi bir çok sanatçıya stüdyolarda, albüm kayıtlarında, yurtiçi-yurtdışı konser ve festivallerde bağlamasıyla eşlik etti. Ayrıca okul hayatı boyunca bir çok müzik etkinliğinde yer aldı.

Ümit Yılmaz 2001 yılından beri “Haliç Üniversitesi Konservatuarı”nda öğretim görevlisi olarak bağlama dersleri vermektedir.

2003 yılında yaptığı “Sen Olmasan...” adlı ilk solo albümüyle bağlamacılığının yanı sıra yorumculuğuyla da müzikseverlerin karşısına çıktı. 

Son olarak, “Parmaklarımın Ucunda” isimli enstrümantal albümü ile müzik marketlerde yerini alan Ümit Yılmaz sevilen şarkılarını seslendiriyor.